top of page
DSC09806.jpg

Kateřina, těší mě!

Občas si říkám potulná kuchařka, nemám jednu kuchyni, kde bych vás pohostila. Můžu být ale s vámi kdekoliv a přivézt s sebou svoji vizi.

 

lokálnost je přirozenost

Pracuji s našimi obyčejnými surovinami z dobrých zdrojů, kterým dávám neobyčejnou formu a chuť.

Miluju sbírání bylin a plodů v přírodě, pěstování zeleniny a zpracování úrody na zimu.

 

sezónost

Plynu se sezónou a z většiny pracuji se surovinami, které jsou v tu chvíli k sehnání v nejlepší kvalitě.

 

fermentace

Dávám ingrediencím život a hraju si s jejich chutí. Fermentuji zeleninu, klíčím fazolky a semínka, pracuji s kváskem.

 

smysluplnost

Ve své tvorbě je pro mě důležité, aby moje práce měla přesah. Aby jídlo dobře chutnalo je samozřejmostí. Nemenší důležitost má ale udržitelnost, etika a propojení na lidské úrovni.

jak to všechno začalo...

Vyrostla jsem v pocitu, že jídlo není zas tak důležité. Hlavně, aby rychle bylo na stole a zasytilo. Všechno se změnilo, když jsem se stala vegetariánkou a později vegankou a začala odkrývat neobjevený svět chutí a ingrediencí.

 

Pochopila jsem, že jídlo funguje i jako nástroj k vyjádření toho, kdo jsem a co je pro mě důležité a taky jako způsob, jak si hrát a experimentovat.

V roce 2017 jsem se ujala kuchyně Brněnského Skogu a téměř 3 roky ji posouvala dál. Touha po nových zkušenostech mě zavedla do Londýnského Wulf&Lamb a následně do oblíbeného pražského bistra Etapa.

Od roku 2020 žiju v Praze a věnuju se vaření soukromých hostin, vaření na pobytech po celé České republice, konzultacím a v blízké době chystám také kurzy vaření. Mojí absolutní vášní se stalo provázení zážitkovými večeřemi.

bottom of page